Kijėlių specialusis ugdymo centras

Neformalus švietimas

Teatrinė ir komunikacinė raiška studijoje „Dėlionė“ .  Vaikai teatrinėje veikloje plėtoja saviraišką, komunikacinius gebėjimus ir socialinę elgseną vaidybos pagalba, skatinamas pasitikėjimas savimi ir aktyvus dalyvavimas pasirodymuose, tarptautiniuose ir šalies festivaliuose, skirtuose specialiųjų poreikių turintiems mokiniams ir kituose renginiuose, tokiose kaip tarptautinis neįgaliųjų teatrų festivalis “Širdys vilčiai plaka“ (Panevėžys),  festivalis „Spalvos“ (Rokiškis) ir pan. Vadovė-  Audronė Janulionienė.

Judesio ir šokio studija. Mokiniai čia įgyja pirmųjų šokio judesio pradmenis, jie judesio pagalba patiria judėjimo  džiaugsmą ir lavina fizinį aktyvumą, koordinaciją, ritmiką. Savo pasirodymus centro šventiniuose renginiuose pristato tėvams, svečiams. Noriai dalyvauja  kitų mokyklų ar organizacijų konkursuose, šventėse, minėjimuose.  VadovėLina Rupeikienė.

 Dailės ir  darbelių būrelis.  Jo veiklų metu ugdomi ne tik  meniniai gebėjimai, bet ir formuojami smulkiosios motorikos įgūdžiai. Mokomasi piešti, kirpti, klijuoti, spalvoti, lankstyti. Atliekami dabrbeliai iš popieriaus, gamtinės medžiagos.  Savo darbus mokinai pristato parodose, tradiciškai rengiama paroda Molėtų krašto muziejuje Žmonių su negalia dienai paminėti. Vadovė -V.Driominienė.

Maisto ruošos įgūdžių ugdymas. Labai svarbus ir kasdieniniame gyvenime reikalingas veiklos procesas, lavinant ir siekiant   savarankiškumo ir nepriklausimo nuo aplinkinių pagalbos,  plėtojamas   Maisto ruošos įgūdžių lavinimo papildomoje veikloje. Mokiniai smagiai  kartu išbando įvairius receptus kepa, verda, tepa...Vadovė-  Loreta Kazlauskienė.

Informacinės technologijos. Sunkai įsivaizduojama gyvenimo dalis, kuri labai reikalinga ir specialiųjų poreikių mokiniui. Medijų ir informacinių technologijų raštingumui didinti turime pakankamai priemonių, kurių įsigijome „Samsung“ projekto „Mokykla ateičiai“(2017) konkurse, įgyvendinamas Specialiųjų poreikių mokinių skaitmeninio ugdymo Pokyčių projektas. Vadovas-  Gintaras Stumbrys.

Vilnos vėlimo ugdymo programa „Vilnos magija“, tai naujai atsiradusi veikla, sudėtinė tarptautinio ES  projekto „Socialinių paslaugų įvairovės plėtra bei  jų kokybės gerinimas Lietuvos ir Latvijos
specialiųjų poreikių vaikams /SEE ME Nr. LLI-436“ dalis. Čia įgyjami Vilnos vėlimo pradmenys ir atskleidžiamas amato žavesys. Susipažįstama ir mokomasi dirbti plokštuminio sausuoju ir šlapiuoju  vėlimo būdu, mokomasi tūrinio vėlimo. Vadovė-  Ilona Šilinskienė.

 Keramikos  ugdymo programa „Smagioji keramika“, tai  dar viena to paties ES  projekto „SEE ME“ bei neformaliojo švietimo  papildančio bendrąjį ugdymą dalis.  Veikla lipdant molį, skatina ne tik kūrybiškai interpretuoti, bet ir yra tapusi relaksacinė  atsipalaidavimo ir terapinė priemonė, liečiant molį, jį minkant, lipdant, formuojant. Mokinių darbai iš molio apkeliauja daug parodų, parodėlių, jie  eksponuojami parodose konkurse „Sidabro vainikėlis“, Panevėžio miesto bibliotekos „Šaltinėlis erdvėse“, Molėtų krašto muziejuje, bibliotekoje. Vadovė-  Erika Andriukonienė.

Atnaujinta: 2024-03-27