Kijėlių specialusis ugdymo centras

ĮRS VAIKŲ BENDRAVIMO DŽIAUGSMAS „LIUKSO“ STOVYKLOJE

Bendravimo džiaugsmas  sugrįžta į mūsų gyvenimą. Įvairiapusių raidos sutrikimų vaikai  – ne išimtis. Bendravimas, laisvalaikio organizavimas vasaros metu tiek šiems vaikams , tiek ir jų  tėvams itin svarbus. Prasmingas užimtumas vasaros stovykloje – naudingas, saugus ir smagus. Stovyklose yra lavinami vaikų socialiniai ir komunikaciniai įgūdžiai, vaikai susiranda naujų draugų bei išmoksta naujų dalykų. Edukacinės vasaros stovyklos yra puiki galimybė sudominti vaikus naujais dalykais, pagilinti žinias. Jose yra visos galimybes edukacinį turinį pateikti smagiai, per kūrybines užduotis, žaidimus ir laisvalaikio veiklas ir nuotykius.

       Įgyvendinant Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir jų kokybės gerinimas Lietuvos ir Latvijos specialiųjų poreikių vaikams / SEE ME“ (projekto „SEE ME“ /LLI-436 veiklos finansuojamos  pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programą), birželio 21-26 dienomis Molėtuose „Viloje Kelmynė“ vyko “Liukso“ stovykla. Joje dalyvavo mokiniai iš Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro ir Visagino „Verdenės“ gimnazijos lavinamųjų klasių. Deja, dar vieniems projekto SEE ME/Nr. LLI-436 partneriams atvykti į  Molėtus aktyviai ir smagiai pailsėti sutrukdė pandemija. Prisijungti prie smagaus stovyklautojų būrio šį kartą negalėjo projekto partneriai iš Latvijos Dagdos savivaldybės.

Na,  o tiems kas dalyvavo „Liukso“ stovykloje mokinių vasaros atostogos prasidėjo neišdildomais įspūdžiais. Kaip pasakojo stovyklos vadovė Ina Kiškienė (Molėtai), stovyklos programa buvo labai intensyvi. Mokiniai ne tik daug keliavo, bet ir turiningai leido laiką edukacinėse programose: „Smagioji keramika“ (vadovė Erika Andriukonienė/Molėtai), „Linksamasis Orkestras“ (vadovė Natalia Matyskina/Visaginas), „Vilnos magija“(vadovė Ilona Šilinskienė/Molėtai), savanorystės programa „Padėk man“ (Natalia Frolova /Visginas) ir „Kino studija“ (vadovė Vilma Balčiūnienė/Visaginas) . Jose vaikai  įgijo daug naujų įgūdžių, mokydamiesi gaminti keramikos darbelius, groti, velti iš vilnos, kurti filmuką bei padėti vieni kitiems.

Be mokomųjų programų įvairiapusių raidos sutrikimų turintys vaikai daug keliavo ir po Molėtų rajoną. Dubingių žirgyno Mini zoologijos sode  stovyklautojai apžiūrėjo kaip auginami elniai, danieliai, ir muflonai, gražuolės alpakos poniai, stručiai, o ežero saloje laisvai bėgioja triušiai ir įvairių veislių vištos. Vieni vaikai smagiai išbandė ir jodinėjimą žirgais, kiti važiavimą jų traukiama karieta.  Taip pat kartu aplankėme ir atsinaujinusį ir įspūdingą Etnokosmologijos muziejų ,bei Žalvario parką, kuriame  išbandė įvairias atrakcijas, tokias kaip senovinės karuselės, arkliai vaiduokliai , kreivų veidrodžių namelis, lygintuvas –raketa ir daugelį kitų objektų. Po gražias ir žaliuojančias Molėtų rajono apylinkes pasižvalgėme iš Mindūnų apžvalgos bokšto.

Ina Kiškienė pasakojo, kad tomis dienomis nuo varginančio karščio stovyklos dalyviai gaivinosi maudynėmis miesto pliaže. Daug keliavo miesto pėsčiųjų takais. Lankėsi Molėtų miesto parkuose, žygiavo iki Antano Janulio skulptūros „Žvejo batai su meškere“ ir šalia esančio fontano. Stovykloje buvo organizuotos stovyklos atidarymo  ir uždarymo šventes. O švęsdami Jonines surengta edukaciją  „Fotografuoju gamtą“ su įvairias trafaretais (drugelio, vabalo, gėlės ir t.t.) žolėje, medžių lapuose, gėlynuose keitėme vaizdus, fotografavome (vadovė Audronė Janulionienė/Molėtai), vėliau stebėjome koncertą „Aukštaitijos vainikas“ Molėtų vasaros estradoje.

Svarbiausia, jog visą stovyklos laiką stovyklos organizatoriai matė švytinčius ir laimingus vaikų veidus bei rankomis rodomus Liukso ženklus. Taip pat  nuolat gavome  tiek molėtiškių stovyklautojų, tiek ir visaginiečių tėvų padėkas ir prašymus vėl organizuoti stovyklą kitą vasarą.

 

Dėl papildomos informacijos maloniai prašome kreiptis į A. Jakovlevienę, el. p. kijeliuuc@gmail.com
2014–2020 m. Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos interneto svetainė: www.latlit.eu/
Oficiali Europos Sąjungos svetainė: www.europa.eu
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio  turinį atsako Molėtų r. Kijėlių specialusis ugdymo centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Primename, kad projekto biudžetas – 463 478,29 Eur, iš jų Europos regioninio plėtros fondo bendrasis finansavimas – 393 956,54Eur. Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro biudžetas – 128 054 Eur.

Autorius:
A. Jakovlevienė

Nuotraukos:
A. Janulionienė, I.Kiškienė. , I.Šilinskienė

Nepamirškite padėkoti autoriui